Як повідомили у Департаменті житлово-комунального господарства, Харківської міської ради, зараз в місті активно ремонтують вибиті вікна та пошкоджені покрівлі. В інформаційно-диспетчерській службі «15-62» харків’яни вже залишили понад 10 тис. заявок на закриття вікон та 2 тис. - на ремонт покрівель. Ремонтом щоденно займаються 473 міських будівельники і лише за минулий тиждень вони закрили 1 389 вікон у 589 під'їздах та відремонтували 84 покрівлі.
джерело зображення: Харівська ОВА
вигляд центру Харкова після обстрілів 1 березня
Крім того, у Харкові садять квіти і приводять до ладу двори. Роботи з весняного благоустрою продовжують виконувати в усіх районах Харкова. Зокрема, в Основ'янському районі працівники районної ділянки СКП «Харківзеленбуд» продовжують висаджувати квіти. Вже висаджено понад 3 тис. тагетисів, бегоній, петуній та інших рослин.
джерело зображення: Харківська МР
Тим часом міський голова Харкова Ігор Терехов підтвердив, що саме з Норманом Фостером (на фото) узгоджують те, яким бачать місто майбутнього. Також у цьому процесі задіяні харківські архітектори.
«Вже сьогодні створюється новий Генеральний план міста Харкова. Над цим працюють лорд Фостер і його команда, іспанські та наші найкращі архітектори, а також берлінська агенція», - повідомив міський голова Харкова.
Також він зазначив, що провів переговори з інвесторами, які вже зараз готові вкладати кошти у відновлення Харкова, не чекаючи на закінчення війни.
«Вони готові інвестувати у тому числі у системи комунікації, новий транспорт, будівництво доріг та мікрорайонів. У інвесторів зараз йде заключний раунд переговорів із центральною владою у Києві, даємо відмашку і - старт», - говорить Ігор Терехов.
Так, 10 травня, міський голова провів зустріч із керівництвом німецького інвестиційного фонду «ESE Investment AG. За участі міської ради та підтримки уряду України фонд готовий взяти участь у реалізації проєктів щодо інфраструктурного та житлового будівництва, альтернативної енергетики, децентралізації енергозабезпечення житлових та комунальних об'єктів, будівництва сучасних високотехнологічних підстанцій та виробництва водню з можливістю його подальшої реалізації.