Але якщо грамотно підійти до питання вибору житлової нерухомості, можна застрахувати себе від подібних неприємностей і стати дійсно щасливим власником квартири своєї мрії.
Чого боятися?
Обману, шахрайства та інших кримінальних дій, які, на жаль, часто пов'язані з покупкою-продажем нерухомості. Якщо ви вирішили інвестувати кошти в будівництво, перевірте наявність всіх необхідних правовстановлюючих документів у компанії-забудовника. До таких документів належать:
- дозвіл на будівництво;
- документи на земельну ділянку;
- техніко-економічне обґрунтування проекту будівництва;
- проектна документація з усіма змінами;
- висновок державної експертизи проектної документації.
Також буде досить розумним навести довідки про забудовника, щоб переконатися в його надійності, адже компанія може «заморозити» будівництво на невизначений термін через свої фінансові проблеми, які стануть й вашими. Попросіть і вивчіть установчі документи забудовника, проаналізуйте запропоновані ціни, побувайте на будівництві (і не раз) і поговоріть з робітниками, дізнайтеся, які ще проекти реалізувала або веде компанія і чи були проблеми з ними.
Ще один «підводний камінь» - подвійний продаж житла. Квартиру, яку вже продали іншим людям, може спробувати підсунути вам як сам забудовник, так і агентство нерухомості. Ретельна перевірка пакету документів на квартиру з участю компетентного юриста знизить ваші ризики.
Багато потенційних покупців квартир в новобудовах також побоюються бути обманутими у своїх очікуваннях щодо планування, оздоблення, благоустрою, місця розташування майбутнього житла, адже часом вибір доводиться здійснювати на початкових етапах будівництва, коли на місці обіцяного комфортабельного житлового комплексу фактично є тільки будівельний майданчик. Солідні забудовники і ріелтори звертаються до сучасних технічних засобів, таких як створення 3D анімації, щоб презентувати проекти в найбільш реалістичному вигляді і таким чином допомогти потенційним покупцям.
Створення 3D анімації дозволяє здійснити віртуальний тур по майбутньому будинку і територіям, що прилягають до нього, побачити самі різні деталі у тривимірному зображенні і в динаміці - це дійсно створює у покупця ефект повної присутності. Альтернативою сучасним 3D відеороликам є статична архітектурна візуалізація, яка також здатна ефектно продемонструвати неіснуючий ще об'єкт, хоча і не так жваво в порівнянні з анімацією. Незважаючи на те, що обидва способи презентації повинні представляти житло «в кращому вигляді», ви зможете отримати про нього набагато більш об'єктивне уявлення, ніж при розгляді загадкових схем та креслень. Тому якщо компанією надається якісна архітектурна візуалізація проекту або детальний 3D відеоролик, це великий плюс на користь продавця.
Звичайно, використання сучасних технологій візуалізації зовсім не відміняє традиційний огляд місцевості, який дозволить краще оцінити достоїнства і недоліки усього мікрорайону. Наявність поблизу від будинку шкіл, дитячих садків, зупинок громадського транспорту, парків, стоянок та інших об'єктів інфраструктури також є важливим критерієм вибору. Чим більше активних дій ви вживатиме для збору інформації про плюси і мінуси того чи іншого житла, тим більш вдалим стане ваш вибір.
Матеріали підготовлені спільно з нашим партнером - компанією "VIVAT – GROUP"