Візуалізації концепції та коментарі головного архітектора міста Антона Коломєйцева про те, що планує робити місто, подає сайт львівської міської ради. Далі - пряма мова Антона Коломєйцева.
Антон Коломєйцев. фото - zbruc.eu
Про реконструкцію вулиці Чернівецької
Зараз ми бачимо практично готову площу Двірцеву. Натомість виникають питання, які наступні проектні рішення будуть застосовані тут. Зараз ми маємо проект реконструкції вул. Чернівецької, з пішохідною алеєю в центрі, зі смугами для громадського транспорту, оновленим дорожнім покриттям, місцями для паркування, висадкою дерев. Однак чекаємо на дозвіл від ДАБІ.
Про перенесення приміського вокзалу та зміну території
Поза тим, є також велика територія навколо Приміського вокзалу, є багато земель, які там належать або Укрзалізниці, або місту, або іншим землевласникам. Впродовж останніх місяців місто напрацювало концепцію розвитку цієї території. В її основі лежить принцип того, що Приміський вокзал буде перенесено ближче до Головного вокзалу. Тоді стане зручнішим сполучення між регіональними перевезеннями і буде покращено пішохідні зв’язки з автобусною станцією та іншими видами транспорту. Дуже важливо зберегти історичну масштабність, але при тому внести сучасну архітектуру, сучасні підходи урбаністики.
Підземні паркінги і нові квартали
Тому тут передбачено багато громадських просторів, багато підземних паркінгів, щоб людина могла заїхати сюди буквально з перехрестя вул. Кульпарківської-Городоцької, навіть не їдучи по вул. Чернівецькій. Доїхати до підземного паркінгу, там припаркуватися, і не виходячи на вулицю, через Приміський вокзал зайти до Головного. Також передбачено можливість інших громадських функцій: конгрес-хол, бізнес-центр, передбачено квартали, у яких можуть бути розміщені готелі, для розвитку як туризму, так і бізнесу.
Громадські простори і експлуатовані тераси
Передбачено максимальну кількість озеленення. Також цей район має стати зразком екологічності, екологічного підходу. Пропонуються засоби акумулювання дощових вод і запобігання надмірного перегріву. Адже ми знаходимося поруч із Залізничним вокзалом, сортувальною станцією, і ці простори влітку перегріваються, що негативно позначається на міському кліматі. Тому пропонується висадити нові дерева, сформувати нові газони, озеленити дахи цих кварталів, і акумулювати воду, яка випадає у вигляді дощу, тобто не навантажувати каналізацію у цьому районі.
Про реалізацію
Однак, для початку таких робіт потрібно виготовити всю документацію, узгодити детальний план території, погодити всі моменти із землекористувачами. Але комплексне бачення, як це має бути, у нас є.