пошук по назві
​Як карантин змінює пріоритети попиту на нерухомість та квартири в новобудовах. Сім тенденцій 2020-07-15 2020-07-15 https://novobudovy.com/images/novyny/2019/VashDim/garazd.jpg
Енциклопедія Новобудов©

​Як карантин змінює пріоритети попиту на нерухомість та квартири в новобудовах. Сім тенденцій

Українським девелоперам та інвесторам слід бути гнучкими та готуватися до реконцепції житлових комплексів та майбутніх квартир - вважає генеральний директор «Ваш Дім» Володимир Гаразд.
 
 
Кожна криза, вважає Володимир Гаразд, приносить нові тенденції в девелоперську галузь. Кризи 2008 та 2013 років  змусили забудовників остаточно відмовитися від радянських віянь у зведенні будинків. Карантин-2020 вносить свої тренди в будівельну галузь - в Америці, до прикладу, набувають популярності трансформабельні і мобільні настінні системи, безконтактні домашні прилади, краще обладнана кухня для зберігання та приготування їжі, домашні офіси.

 
Своє бачення основних тенденцій зміни попиту та вибору нового помешкання клієнтами в Україні Володимир Гаразд, генеральний директор житлово-будівельної компанії “Ваш Дім” розповів у колонці для видання Mind.
 
Соціальне дистанціювання із сусідами
 
У короткострокових тенденціях карантин значно вплинув на вподобання та вибір покупців. Вимушена ізоляція змусила людей переглянути вимоги до комфорту свого помешкання. Одним із ключових чинників при виборі стало місце розташування – житлові комплекси близькі до рекреаційних зон або заміська нерухомість. Навесні попит на заміські котеджі зріс на 10–35% залежно від локації та сегмента помешкання.
 
Комплекси, де є все для життя, роботи, розваг

Високими стали вимоги до інфраструктури: житло тепер не просто для життя, а і відпочинку, роботи, активного дозвілля. Концепція «місто в місті» трансформувалась у «комплекси, де все є». Хоча й тенденція mixed-use житлових проєктів набирала обертів останні кілька років, бо була потреба зменшити щоденну міграцію містян та розвантажити центральні частини українських міст. Сьогодні йдеться ще й про безпеку людей. Новий тренд зазначає також НБУ: вимушена самоізоляція збільшила попит на об’єкти підвищеної комфортності, що спроектовано за концепцією live-work-play.
 
Більша площа оселі

Клієнти також переглядають площу квартири, яку хотіли придбати до карантину. Тепер надають перевагу більшій квадратурі, додатковій кімнаті – для просторої вітальні, чи робочого кабінету. А наявність балкону, тераси, чи прибудинкової території тепер не лише перевага, а й потреба та запит клієнта.
 
Квадратні метри як інвестиція

Турбулентний період краще пережити, інвестуючи в надійний актив – нове житло на первинному ринку. Це вже традиційний підхід багатьох українців у підготовці до кризи, коли є ризик втрати заощаджень. Досвідчені інвестори знають, що прибутковість інвестицій напряму залежить від рівня ліквідності квадратних метрів. Тому при пошуку насамперед враховують якість забудови та навколишньої інфраструктури.
 
Здані об’єкти, чи комплекси на фінальних стадіях будівництва

Зараз все менше інвесторів готові купувати житло в об’єктах на початкових етапах будівництва. Навіть можливість розтермінування виглядає не такою привабливою, якщо є ризик замороження проєкту. Під час карантину, через недостатній запас ліквідності девелоперів, будівництво близько 20% об’єктів у найбільших містах України тимчасово зупинилося й без додаткового фінансування не відновиться. Тому квартири в комплексах з максимальною готовністю, або у зданих об’єктах мають перевагу та більший попит серед клієнтів.
 
Зміна культури споживання

Коронакриза змінила споживчу поведінку переважної більшості людей в напрямку більш відповідального споживання vs марнотратства. Це призведе до звички накопичувати заощадження для більш дороговартісних покупок, зокрема нерухомості.
 
Сервісна орієнтація як цінність

Клієнти стають більш уважними та щирими у своїх проявах вдячності у відповідь на проявлену турботу та піклування про них. Особливо це відчувається під час кризових викликів. В сервісно орієнтованих компаніях, якщо вони насправді сервісно орієнтовані, цінять відносини та співпрацю понад усе. Клієнти таких компаній усвідомлюють: чим кращий і щиріший сервіс, тим дорожчим є продукт, який пропонує цей девелопер. І вони готові це собі дозволити.
 
Довідка. Володимир Гаразд, генеральний директор компанії «Ваш Дім», яка реалізовує у Львові два житлових комплекси у Львові на вулиці Пасічній – ЖК Villa Magnolia та ЖК Пасічний.


 
 
Дата публікації: 15.07.2020
Дата оновлення: 15.07.2020
712 переглядів
 

Популярні пропозиції від забудовників:

Читайте також інші новини даної теми

Grand Village в Сокільниках. Про комплекс в двох різних відеооглядах - від блогера і девелопера.

2-кімнатна квартира на Топольній зі знижкою 76 692 гривень

Дитячий садок в ЖК Галжитлобуд на Стрийській,45 відновлює роботу

Що за фасадом? Як дізнатися, що думає про клієнта забудовник

​Мікрорайон Під Голоском. Інфраструктура, будівництво школи та перспектива: коментарі фахівців та експертів. ВідеоВсі новини
 
ПІДПИСАТИСЬОтримайте ПЕРШИМИ всі нові пропозиції від забудовників